Përfundon numërimi për anëtarët e kryesisë së PD, ja cili ishte më i votuari - Gazeta Express
string(75) "perfundon-numerimi-per-anetaret-e-kryesise-se-pd-ja-cili-ishte-me-i-votuari"

Përfundon numërimi për anëtarët e kryesisë së PD, ja cili ishte më i votuari

Shqiperi

Gazeta Express

28/05/2022 18:26

Ka përfunduar numërimi i fletëve të votimit në selinë e PD, ku gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar u votua për anëtarët e kryesisë.

Nga 20 anëtarë që duhet të jenë në total, 14 prej tyre janë burra që kanë arritur të sigurojnë më shumë vota vota dhe 6 janë gra.

Lexo Edhe:

Më i votuari ishte deputeti Belind Kellici me 192 vota. Nga grate Fatbardha Kadia 141 vota.

Në total janë numëruar 227 fletë votimi në total nga të cilat, 2 kanë rezultuar tërësisht të pavlefshme dhe 6 të tjera pjesërisht të pavlefshme.