Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq - Gazeta Express
string(71) "perfundojne-takimet-dypaleshe-pas-pak-pritet-te-nise-takimi-kurti-vuciq"

Përfundojnë takimet dypalëshe, pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq

Lajme

Gazeta Express

18/03/2023 13:37

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar.

Siç raportojnë mediat se takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq i ndërmejtësuar nga Borell dhe Lajcak pritet të nisë së shpejti.

Lexo Edhe:

Siç ka njoftuar zyrtarisht BE-ja, në agjendë është diskutimi për Aneksin e zbatimit të propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.