Përfshihet nga flakët autobusi i linjës Durrës-Porto Romano - Gazeta Express
string(59) "perfshihet-nga-flaket-autobusi-i-linjes-durres-porto-romano"

Shqiperi

Gazeta Express

07/08/2022 17:00

Përfshihet nga flakët autobusi i linjës Durrës-Porto Romano

Shqiperi

Gazeta Express

07/08/2022 17:00

Një autobus i linjës Durrës-Porto Romano është përfshirë nga flakët pasditen e së dielës.

Sipas policisë dyshohet se shkak i zjarrit të jetë bërë një defekt elektrik.

Lexo Edhe:

Fatmirësisht nuk ka asnjë person të lënduar.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 16:10, në lagjen “Nr. 15”, Durrës, një autobus i linjës Durrës-Porto Romano, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike në motorr, ka marrë flakë në lëvizje e sipër.

Nga zjarri i rënë në autobuz, nuk ka asnjë person të lënduar .

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.