Përdoreni këtë trik të thjesht dhe nuk do ju lotojnë sytë më nga qepa - Gazeta Express
string(69) "perdoreni-kete-trik-te-thjesht-dhe-nuk-do-ju-lotojne-syte-me-nga-qepa"

Përdoreni këtë trik të thjesht dhe nuk do ju lotojnë sytë më nga qepa

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

03/11/2022 20:02

Duke qenë se qepët janë pjesë e pazëvendësueshme e kuzhinës së shtëpisë sonë, i hasim thuajse çdo ditë, sepse qepa është baza për pothuajse të gjitha pjatat.

Prerja e qepëve mund të jetë e pakëndshme për shkak të djegies së syve, por ekziston një truk që do t’ju ndihmojë me këtë problematikë.

Lexo Edhe:

Domethënë, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një pecetë të lagur në dërrasën ku do të prisni qepën.

Peceta e lagur tërheq lëndën kimike nga qepa. Në këtë mënyrë, ajo substancë qëndron në dërrasën tuaj prerëse dhe ju nuk do të lotoni ndërsa përgatisni pjatën tuaj të preferuar. /abcnews.al