Për vetëm 42 ditë: Ky është përbërësi i vetëm që shkrin dhjamin e barkut dhe heq toksina nga trupi - Gazeta Express

Për vetëm 42 ditë: Ky është përbërësi i vetëm që shkrin dhjamin e barkut dhe heq toksina nga trupi

Ballina

Gazeta Express

24/01/2020 7:17

Në kohën e sotme moderne trupi i njeriut ekspozohet ndaj shumë ndotësve toksik, gjë që është shumë e dëmshme për shëndetin e organizmit

Metalet e rënda si merkuri, kadmiumi dhe alumini, i përkasin kësaj kategorie, dhe futen në sistemin nervor qendror dhe kockat, akumulohen për vite me radhë, dhe çojnë në probleme akute shëndetësore nga helmimi i metaleve të rënda.

Ekspozimi ndaj metaleve të rënda ka qenë i lidhur me çështje serioze shëndetësore si kancer, sëmundje të veshkave, sëmundje të zemrës, përkeqësim të indeve të trurit, sëmundje të mushkërive dhe çrregullime skeletore.

Sidoqoftë, efektet e tyre negative mund të parandalohen me anë të një bimë koliandër që është një nga ato më të fuqishmet.

Kolianderi është një detoksifikues tepër efektiv i metaleve të rënda dhe toksinave të tjera. Ka veti të fuqishme antiseptike, antifungale dhe anti-inflamatore, dhe është një burim i pasur i kaliumit, magnezit, kalciumit, hekurit dhe manganit, si dhe vitaminave A dhe K.

Kolianderi ka veti të fuqishme medicinale, si më poshtë:

Ai shkatërron bakteret

Trajton të vjellat

Është një agjent efektiv i lidhjes së toksinave metalike dhe mobilizohet

Lufton inflamacionin

Trajton infeksionet e traktit urinar

Redukton ënjtje të vogla

Trajton aneminë pasi është e pasur me hekur dhe magnez

Përmirëson funksionin e mëlçisë

Ndihmon tretjen

Parandalon fryrjen dhe gazrat

Rrit kolesterolin HDL dhe ul LDL

Këtu është një recetë e kolianderit e shijshme, që lufton kundër inflamacionit:

Koliandër organik të freskët të copëtuar

lëng organik molle

1 lugë çaji pluhur gruri

ujë

Udhëzime: Përziejini përbërësit në blender, dhe shijoni çdo ditë këtë lëng të shëndetshëm