“Për dashni” një himn për dashurinë në pranverë - Gazeta Express
string(45) "per-dashni-nje-himn-per-dashurine-ne-pranvere"

Muzike

Gazeta Express

23/04/2024 19:33

“Për dashni” një himn për dashurinë në pranverë

Muzike

Gazeta Express

23/04/2024 19:33

Dyshja e këngëtarëve Donjeta dhe Ard Gashi kanë lansuar këngën “Për dashni” gjatë ditës së sotme

Kënga i këndon dashurisë dhe është një këngë që më shumë gjasë do të shndërrohet në një himn të muzikës popullore që do të këndohen gjatë kësaj vere.

Lexo Edhe:

Këtë këngë, Ard Gashi e kishte paralajmëruar ditë më parë në emisionin Canape në T7, madje e kishte kënduar një pjesë të këngës në studio live.

Kënga mban për autor të muzikës dhe prodhimit Bini Diez derisa tekstin e këngës e ka shkruar Donjeta. /GazetaExpress/