Për ata që po bëjnë plazh në Shqipëri, këto do të jenë temperaturat - Gazeta Express
string(66) "per-ata-qe-po-bejne-plazh-ne-shqiperi-keto-do-te-jene-temperaturat"

Për ata që po bëjnë plazh në Shqipëri, këto do të jenë temperaturat

Gazeta Express

23/06/2022 23:10

I nxehti afrikan prej disa ditësh ka përfshirë Shqipërinë dhe gjatë ditës së sotme, është ndier edhe më shumë.

Por në ditët në vijim pritet të kemi sërish rritje të temperaturave të cilat pritet të kapin 38 gradë celcius në ditët e fundit të muajit qershor.

Lexo Edhe:

Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë muajit korrik. /abcnews