Pengoi policët gjatë kryerjes së detyrës, shoqërohet në stacion policor gruaja nga Vushtrria - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

18/10/2020 11:22

Pengoi policët gjatë kryerjes së detyrës, shoqërohet në stacion policor gruaja nga Vushtrria

Lajme

Gazeta Express

18/10/2020 11:22

Një grua nga Vushtrria është shoqëruar në stacion policor, pasi ka penguar policët gjatë kryerjes së detyrës zyrtare, raporton Express

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Vushtrri, njofton policia.

Gjatë  inspektimit për masat Covid- 19 e dyshuara femër  kosovare ka penguar zyrtarët policor dhe ka refuzuar që të legjitimohet”, thuhet në njoftimin e policisë.

Pas intervistimit, e dyshuara është liruar dhe rasti vazhdon në rpocedurë të rregullt.

“E dyshuara është shoqëruar në stacion policor dhe pas legjitimimit dhe intervistimit me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt”, njofton policia./Express/