Peja triumfon ndaj Vëllaznimit në Gjakovë - Gazeta Express
string(41) "peja-triumfon-ndaj-vellaznimit-ne-gjakove"

Peja triumfon ndaj Vëllaznimit në Gjakovë

Sport

Gazeta Express

02/03/2024 18:56

Peja ka regjistruar fitore ndaj Vëllaznimit në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës.

Përballja në palestrën sportive “Shani Nushi” u mbyll me rezultatin 74:92, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Në këtë triumf të pejanëve më të dalluarit ishin Larry Thomas me 25 pikë dhe Justin Edler-Davis me 17 sosh.

Te gjakovarët u dallua Jahenns Manigat me 18 pikë.

Peja është e dyta në tabelë me 38 pikë, tani me bilanc prej 16 fitoreve dhe gjashtë humbjeve.

Ndërsa, Vëllaznimi është i pesti me 31 pikë dhe me bilanc prej nëntë fitoreve dhe 13 humbjeve. /Gazeta Express/