Peja përforcohet me amerikanin, Khaliq Spicer - Gazeta Express
string(44) "peja-perforcohet-me-amerikanin-khaliq-spicer"

Sport

Gazeta Express

05/12/2022 20:05

Peja përforcohet me amerikanin, Khaliq Spicer

Sport

Gazeta Express

05/12/2022 20:05

KB Peja është përforcuar edhe me një basketbollist të huaj.

Klubi pejan njoftoi këtë të hënë se ka nënshkruar me Khaliq Spicer, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ai luan në pozitën e qendrës dhe është i gjatë 206 centimetra.

Spicer ka përvojë me ekipe elitare në Slloveni, Belgjikë, Finlandë, Greqi, Portugali e Rumani.

Njoftimi i plotë nga KB Peja (pa ndërhyrje):

“Ju njoftojmë se klubi jonë ka nënshkruar me qendren amerikane, e gjatë 206cm, Khaliq Spicer.

Lojtari në fjalë ka një përvojë me ekipe elitare në  Slloveni, Belgjikë, Finland, Greqi, Portugali dhe së fundi në Rumani.

Mirë se vjen Khaliq Spicer”. /Gazeta Express/