Peja mposht Bashkimin në Ligën Ballkanike - Gazeta Express
string(41) "peja-mposht-bashkimin-ne-ligen-ballkanike"

Sport

Gazeta Express

23/11/2022 22:08

Me i fundit

Peja mposht Bashkimin në Ligën Ballkanike

Sport

Gazeta Express

23/11/2022 22:08

Peja ka shënuar fitore kundër Bashkimit në Ligën Ballkanike.

Pejanët fituan me rezultatin 76:72 në ndeshjen që u zhvillua në palestrën sportive “Karagaçi”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Treshja amerikane, Rodney Purvis me 22 pikë, Jalen Tate me 19 dhe Brad Waldow me 17 sosh, ishin më meritorët në fitoren e vendasve.

Kurse, te prizrenasit u dallua Curtis Jones me 27 pikë.

Peja tani ka dy fitore nga po aq ndeshje të zhvilluara në Ligën Ballkanike.

Ndërkaq, për Bashkimin ishte kjo humbja e tretë radhazi. /Gazeta Express/