Pedro do t’i nënshtrohet operacionit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

03/08/2020 22:11

Pedro do t’i nënshtrohet operacionit

Futboll

Gazeta Express

03/08/2020 22:11

I lidhur me një kalim në Romë, Pedro Rodriguez do të operohet pasi që duket se e ka thyer krahun gjatë finales së FA Cup kundër Arsenalit. Ai pritet të jetë një muaj jashtë

Kontrata e sulmuesit anësor spanjoll me Chelsean skadon këtë verë dhe ai thuhet se ka arritur një marrëveshje me skuadrën nga kryeqyteti italiane, edhe pse ende asgjë nuk ka zyrtare.

Giallorossi megjithatë duhet të presin pak, i cili do të – sipas Sky Sport Italia – operohet në orët në vazhdim.

Transmetuesi i njohur thotë se spanjolli do të hyjë në operim pas rrëzim të rrezikshëm të shtunën.

Ai ka pësuar një zgjatje në ndeshjen plot tension kundër Arsenalit dhe pas operimit sot, do të mësohet edhe e ardhmja e tij gjatë këtij muaji. /GazetaExpress/