PC Prizreni mbetet në Superligë - Gazeta Express
string(31) "pc-prizreni-mbetet-ne-superlige"

PC Prizreni mbetet në Superligë

Sport

Gazeta Express

02/04/2024 16:30

Proton Cable Prizreni do të jetë anëtare e Prince Caffe Superligës për edicionin e ardhshëm.

Basketbollistët e Proton Cable Prizrenit fituan ndaj New Basket me rezultat 107:67, derisa në sfidën e parë fituan 93:113, për të siguruar qëndrimit në Superligë.

Lexo Edhe:

Prizreni ishte më e mirë nga fillimi deri në fund, duke mos e diskutuar asnjëherë fitoren dhe sigurimin në Superligë.

Proton Cable Prizreni ishte renditur në vendin e shtatë në Prince Caffe Superligë.

/Gazeta Express/