Pavarësia e Kosovës, Rama e nis ditën me mesazh urimi: I përjetshëm kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

17/02/2020 8:39

Me i fundit

Pavarësia e Kosovës, Rama e nis ditën me mesazh urimi: I përjetshëm kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë

Ballina

Gazeta Express

17/02/2020 8:39

Ne kete dite feste per Kosoven, ne 12 vjetorin e shpalljes se pavaresise, kryeministri Edi Rama e ka nisur diten me nje mesazh urimi. 

Përmes një postimi në ‘Facebook’, kryeministri Rama uron gjithe shqiptaret ne kete dite te bekuar.

“Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë”- shkruan Rama.