Pati performancë të shkëlqyer, Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

01/03/2021 16:40

Pati performancë të shkëlqyer, Rashica pjesë e formacionit të javës në Bundesligë

Futboll

Gazeta Express

01/03/2021 16:40

Milot Rashica dhuroi të premten një nga performancat më të mira duke ndihmuar klubin të triumfojë ndaj Eintracht Frankfurtit, 2:1.

Rashica dhuroi një asist dhe tregoi lojë fantastike duke i vënë në vështirësi mbrojtjen kundërshtare, shkruan Gazeta Express.

Me këtë performancë, ai ia siguroi vetes një vend në sulmin e formacionit të javës, krah për krah me Lewandowskin.

Image

Nota më e lartë në formacionin e kësaj jave në Bundesligë ishte për Endo, 9.1, kurse Rashica mori notë 8.2. /Gazeta Express/