Pasuria e Rita Orës lë nën hije pasurinë e bashkëshortit të saj - Gazeta Express
string(63) "pasuria-e-rita-ores-le-nen-hije-pasurine-e-bashkeshortit-te-saj"

Rozë

Gazeta Express

09/09/2023 9:20

Pasuria e Rita Orës lë nën hije pasurinë e bashkëshortit të saj

Rozë

Gazeta Express

09/09/2023 9:20

Rita Ora e ka ndërtuar gradualisht karrierën e saj që nga viti 2008, por u bë e njohur në vitin 2012 kur bashkëpunoi me DJ Fresh në këngën “Hot Right Now”. Që atëherë, ajo ka vazhduar të rrisë karrierën e saj muzikore. Ajo gjithashtu ka arritur të depërtojë në industrinë e televizionit, duke qenë gjyqtare në The Masked Singer UK, The Voice UK dhe X Factor. Të dyja këto të kombinuara me karrierën e saj të aktrimit dhe punën me Adidas kanë arritur të kontribuojnë në vlerën e saj neto.

Sidoqoftë, një gjë që fansat mund të mos e prisnin është se sa e madhe është vlera neto e pasurisë së Rita Orës. Në fakt, vlera e saj neto e pasurisë është aq e madhe sa e anashkalon plotësisht bashkëshortin e saj, Taika Waititi, me një shumë të konsiderueshme.

Lexo Edhe:

Ajo për të cilën ajo u bë e njohur fillimisht ishte këndimi i saj dhe këtu filloi gjithçka. Nga kjo, ajo do të kishte qenë në gjendje të fitonte para përmes publikimeve muzikore, duke shkuar në turne dhe duke performuar muzikën e saj në shfaqje televizive.

Megjithatë, ajo nga e cila ka marrë më shumë para është të qenit gjyqtare televizive. Gjyqtarët televizivë njihen se paguhen me një rrogë mjaft të madhe për kohën e tyre për të ulur dhe gjykuar njerëzit e tjerë për talentet e tyre. Britney Spears ishte një nga gjyqtaret më të paguara televizive, pasi kishte fituar 15 milionë dollarë duke qenë gjyqtare vetëm në një sezon të X Factor USA.

Rita nuk u pagua aq shumë për përpjekjet e saj, por gjithsesi ajo u pagua mjaft mirë për kohën e saj. Për të gjitha rolet e saj të gjyqtarit, ajo u pagua rreth 1 milion dollarë për secilin prej tyre. Kjo gjithashtu nuk ishte vetëm për shfaqje, siç ishte në sezon.

Pasuria neto e Rita Orës thuhet se është rreth 30 milionë dollarë që nga viti 2023. Kjo mund të tronditë disa njerëz, por kur sasia e punës televizive që ajo ka bërë merret në konsideratë dhe kombinohet me miratimet e saj, të cilat janë dy fushat që ajo fiton më së shumti nga, ka kuptim se si e ka arritur vlerën e saj neto në këtë shumë.

Rita do të përfitonte gjithashtu nga fitimet e vazhdueshme nga platformat muzikore të transmetimit, si shumë muzikantë të tjerë.

Taika është bashkëshorti i Ritës dhe njihet për aftësitë e tij në aktrim dhe regji. Duke pasur parasysh se ai ka qenë i përfshirë në ekskluzivitetet e filmave Thor dhe Star Wars, shumë mund të supozojnë se ai do të ishte ofruesi kryesor në marrëdhënien e tyre.

Megjithatë, rezulton se Taika në fakt ka një vlerë neto që është shumë më pak se gruaja e tij. Megjithë titujt e tij të shumtë në aktrim dhe regji, Taika ka vetëm një vlerë neto prej 13 milionë dollarësh, që është më pak se gjysma e asaj që Rita ka bërë deri më tani në karrierën e saj. /Prive.al