Pastroni mushkëritë për tri ditë! - Gazeta Express

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

01/05/2021 0:25

Pastroni mushkëritë për tri ditë!

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

01/05/2021 0:25

Ndoshta edhe nuk jeni duhanxhi, por keni probleme me mushkëritë?

Nëse dëshironi një detoksim, ja ideja: dy ditë para detoksimit, hiqni prodhimet e qumështin nga ushqimi.

Një ditë para detoksimit, pini çaj të bimëve para gjumit.

Detoksimi:

Shtrydhni dy limonë në ujë dhe pini para kafjallit.

Pini 300 ml lëng nga grejpfruti ose ananasi, që të dy përdorin antioksidues për ta përmirësuar sistemin e frymëmarrjes.

Pini 300 ml lëng nga karota midis kafjallit dhe drekës.

Pini 400 ml lëng të pasur me kalium gjatë drekës (badem, fik, panxhar, majdanoz, domate…) që pastron organizmin.

Pini 400 ml lëng nga boronicat para gjumit sepse boronicat luftojnë bakteret në mushkëri.