Passat GTE kalon 100 kilometra për vetem 2.7 litra benzinë! - Gazeta Express

Passat GTE kalon 100 kilometra për vetem 2.7 litra benzinë!

Lajme

Gazeta Express

13/12/2019 14:38

Passat GTE nje veture luksoze, me performance te larte dhe shpenzime minimale!   Ne versionin GTE, Passat i ri eshte me ekonomik se kurre dhe ofron nje performance te pa kompromis.  


Me tekonologjine Plug in Hybrid e cila kombinon motorin e benzines dhe ate elektrik, vozitesi i Passat GTE ka gjithmone ne dispozicion deri ne 215 kuajfuqi, perderisa shpenzimet e kombinuara te vetures jane rreth 3-litra per 100 kilometra 


Me nje bateri te mbushur plot, Passat GTE mund ti përshkoj deri ne 50 kilometra vetem me energji elektrike dhe te zhvilloj nje shpejtesi deri ne 140 kilometra ne ore Per me shume infromata per kete super veture, klikoni ne videon me poshte.

Passat GTE Plug-in Hybrid