Pasi gjykata i hodhi poshtë paditë, kryesia e BDI-së sot mban mbledhje - Gazeta Express
string(69) "pasi-gjykata-i-hodhi-poshte-padite-kryesia-e-bdi-se-sot-mban-mbledhje"

Pasi gjykata i hodhi poshtë paditë, kryesia e BDI-së sot mban mbledhje

Maqedoni

Gazeta Express

18/05/2024 14:26

Siç informojnë nga partia, takimi është caktuar në ora 14 në selinë e partisë në Tetovë.

Mbledhja vjen pasi Gjykata Administrative mbrëmë i hodhi poshtë si të pabazuara të shtatë paditë e koalicionit “Fronti Evropian” kundër vendimeve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) për rivotimin e zgjedhjeve parlamentare të vitit 2024.

Lexo Edhe:

Vendimet e Gjykatës Administrative konfirmojnë vendimet e KSHZ-së për rivotim në gjashtë vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe një në njësinë e gjashtë zgjedhore.