Pasi FBI ia bastisi shtëpinë, CNN publikon imazhe të letrave që Trump i hidhte në toaletet e Shtëpisë së Bardhë - Gazeta Express
string(110) "pasi-fbi-ia-bastisi-shtepine-cnn-publikon-imazhe-te-letrave-qe-trump-i-hidhte-ne-toaletet-e-shtepise-se-bardhe"

Pasi FBI ia bastisi shtëpinë, CNN publikon imazhe të letrave që Trump i hidhte në toaletet e Shtëpisë së Bardhë

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 9:41

Mediumi amerikan CNN ka publikuar disa imazhe ku ish-presidenti amerikan Donald Trump ka shqyer dokumente dhe letra e më pas i ka hedhur në toalet e të cilat mbajnë dorëshkrimin e tij.

Siç raporton gazetarja Maggie Haberman nga New York Times dhe kontribuuese e CNN, Trump ka hedhur letra në toalet që më vonë janë zbuluar nga riparuesit e toaleteve kur janë thirrur për t’i rregulluar toaletet e bllokuara transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

“Ai hidhte kohë pas kohe letrat në tualet në rezidencën e Shtëpisë së Bardhë – vetëm për t’u zbuluar më vonë kur riparuesit u thirrën për të rregulluar tualetet e bllokuara. Trump i ka mohuar akuzat dhe në një deklaratë të dhënë për Axios të hënën, një zëdhënës pretendoi se raportimi për këtë praktikë ishte i sajuar”, thuhet në raportimin e mediumit amerikan.

Në imazhet e zbuluara të hënën, është e paqartë se çfarë i referohen dokumenteve – dhe kush janë autorët – por duket se ato janë të shkruara me dorëshkrimin e Trump me shënues të zi.

Haberman tha se një imazh është nga një tualet i Shtëpisë së Bardhë dhe tjetra është nga një udhëtim jashtë shtetit që iu dha asaj nga një burim i Shtëpisë së Bardhë Trump.

Në raste të tjera, Trump do t’i ngarkonte ndihmësit e tij me detyra që të mbanin kuti me mesazhe të palexuara, artikuj dhe drafte të tëeet-eve në bordin e avionit presidencial që ai t’i shqyrtonte dhe më pas t’i griste në copa.