Pas vrasjes në Pejë, krerët e institucioneve të sigurisë dhe drejtësisë mblidhen në zyren e Haxhiut, për pak nis takimi - Gazeta Express
string(117) "pas-vrasjes-ne-peje-kreret-e-institucioneve-te-sigurise-dhe-drejtesise-mblidhen-ne-zyren-e-haxhiut-per-pak-nis-takimi"

Pas vrasjes në Pejë, krerët e institucioneve të sigurisë dhe drejtësisë mblidhen në zyren e Haxhiut, për pak nis takimi

Lajme

Gazeta Express

16/04/2024 14:43

Në zyrën e Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, tashmë janë mbledhur krerët e institucioneve të sigurisë dhe atyre të drejtësisë, sipas ftesës së saj, pas dy vrasjeve të fundit në vend, raporton Express.

Ekipi i T7 po e përcjell këtë takim, prej ku ka dërguar fotografi. Takimi pritet të fillojë për pak minuta.

Lexo Edhe:

Ndryshe, një vrasje ka ndodhur sot në mëngjes në Pejë, ku Gjyljeta Ukelli dyshohet se është vrarë nga bashkëshorti.

Rastin e vrasjes së sotme për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi.

“Kryeprokurori dhje Prokurori i krimeve të rënda së bashku me të gjitha njësitet policore relevante janë në vendin e ngjarjes ku dyshohet se bashkëshorti e ka vrarë gruan e tij. I dyshuari është arrestuar dhe i është sekuestruar arma, ndërsa në vendin e ngjarjes janë duke u kryer të gjitha hetimet e nevojshme. Jemi në pritje të ekipit të mjekësisë ligjore për të marrë trupin e pajetë”, ka thënë Nikçi për Express.

Një grua është vrarë edhe të premten, në Ferizaj. I dyshuar për vrasjen e saj është ish-bashkëshorti i saj.