Pas takimit me kryetarët e veriut, Hovenieri i shkon në zyre Osmanit - Gazeta Express
string(67) "pas-takimit-me-kryetaret-e-veriut-hovenieri-i-shkon-ne-zyre-osmanit"

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 10:28

Pas takimit me kryetarët e veriut, Hovenieri i shkon në zyre Osmanit

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 10:28

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka përfundur takimin  në Zyrën e BE-së në Prishtinë.

 Aty ai ka pritur kryetarët e sapozgjedhur të katër komunave në veri të Kosovës.

Lexo Edhe:

Prezent në këtë  takim kanë qenë  dy kryetarët të cilët janë nga radhët e PDK-së .

Izmir Zeqir nga Zubin Potoku dhe Ilir Peci nga Zveçani kanë qenë në  takim, ndërkohë që kryetari i Leposaviqit dhe Mitrovicës së Veriut nuk kanë ardhur.

Ende nuk dihet se çfare është diskutuar në këtë takim si dhe dy kryetarët ende nuk kanë dalu nga zyrat e BE-së

Pas përfundimit të këtij takimi Jeffrey Hovenier ka vazhduar drejt zyrës së Presidencës