Pas takimeve të suksesshme në Kosovë e Serbi, Lajçak takohet me Von Cramon - Gazeta Express
string(73) "pas-takimeve-te-suksesshme-ne-kosove-e-serbi-lajcak-takohet-me-von-cramon"

Pas takimeve të suksesshme në Kosovë e Serbi, Lajçak takohet me Von Cramon

Lajme

Gazeta Express

07/02/2023 19:13

Pas takimeve të suksesshme që pati ë Kosovë e Serbi, emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak sot është takuar me raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon.

Lajcak përmes një cicërime në Twitter tregoi se kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbi.

Lexo Edhe:

“Pati një bisedë të mirë me @ViolavonCramon. Kemi shkëmbyer shënime mbi zhvillimet e fundit në dialogun e lehtësuar nga BE-ja dhe në Parlamentin Evropian. Unë jam mirënjohës për bashkëpunimin tonë të ngushtë të vazhdueshëm”, shkroi Lajcak.