Pas shuplakës së Macron, politikanit francez i hedhin miell fytyrës gjatë deklaratës - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

13/06/2021 20:02

Me i fundit

Pas shuplakës së Macron, politikanit francez i hedhin miell fytyrës gjatë deklaratës

Lajme

Gazeta Express

13/06/2021 20:02

Jean-Luc Mélenchon, politikan francez dhe kandidat në zgjedhjet presidenciale, ka përjetuar një moment të sikletshëm, kur gjatë protestave të organizuara në Paris, një qytetar i hodhi miell në fytyrë.

Deri më tani lidhur me këtë incident nuk është arrestuar askush, ndërsa Melenchon ka theksuar se një gjë e tillë “duhet të marrë fund”.

Kujtojmë që javën e kaluar presidentin francez, Emmanuel Macron, u godit me shuplakë nga një i ri.

Autori, i cili u arrestua dhe është dënuar me katër muaj burg.