Pas rrebeshit dhe erës, rikthehet në fundjavë i nxehti afrikan - Gazeta Express

Pas rrebeshit dhe erës, rikthehet në fundjavë i nxehti afrikan

Shqiperi

Gazeta Express

30/09/2020 10:43

Pas shirave të dendur, erës së fortë dhe kohës ‘gri’, duket se Shqipëria do të ‘rikthehet’ tek temperaturat e nxehta.

Media greke bën me dije se gjatë fundjavës pritet që moti në rajon të preket nga rryma të nxehta ajri me origjinë nga Afrika Veriore, të cilat do të risjellin sërish një mot të pazakontë për muajin tetor.

Po sipas meteorologëve, temperaturat do të jetë 10 gradë më të larta se normalja.

Efektet maksimale do të jenë gjatë të shtunës dhe të dielës.