Pas Osmanit, Nënsekretarja Allen do të takohet me Kurtin - Gazeta Express
string(55) "pas-osmanit-nensekretarja-allen-do-te-takohet-me-kurtin"

Lajme

Gazeta Express

19/05/2024 7:20

Pas Osmanit, Nënsekretarja Allen do të takohet me Kurtin

Lajme

Gazeta Express

19/05/2024 7:20

Pas presidentes Osmani, me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen, do të takohet edhe kryeministri Kurti.

Takimi mes tyre do të nisë në orën 10:15  dhe do të mbahet në ndërtesën e qeverisë.

Lexo Edhe:

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për diplomaci publike dhe çështje publike, Elizabeth M. Allen. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë. KOHA: 10:15. Mediat mund të marrin pamje nga oborri i Qeverisë.”