“Pas ndeshjes Chelsea – Barcelona, reputacioni im shkoi në fund të pusit” - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

16/01/2020 23:16

“Pas ndeshjes Chelsea – Barcelona, reputacioni im shkoi në fund të pusit”

Ballina

Gazeta Express

16/01/2020 23:16

Tom Henning Ovrebo vazhdon të kujtojë momentin që sipas tij, ia ndryshojë karrierë për të keq.

Kur flitet për ndeshjen Chelsea vs Barceloan në gjysmëfinale të Champions League të vitit 2009, gjithmonë kujtohet gjyqtari, Tom Henning Ovrebo, për vendimet kontraverse që mori në Stamford Bridge.

“Kam pranuar atë kohë shumë mesazhe ku shkruhej ‘ju duhet të jeni i vdekur’. Pas asaj ndeshje, reputacioni im si gjyqtar shkoi në fund të pusit”, tha Ovrebo.

Të gjithë e mbajnë mend atë mbrëmje se si futbollistët e Chelseat e ndiqnin nëpër fushë Ovrebon, sidomos Ballack e Drogba, për disa penallti të qarta që nuk u akorduan në favor të tyre.

Chelsea u eliminua atë vit nga Championsi me një gol të vonshëm të Andres Iniestas, që çoi në finale Barçën dhe më pas e mori krejtësisht trofeun. /Gazeta Express/