Pas marrëveshjes së Ohrit PSD organizon protestë për të shtunën, kërkon dorëheqjen e Kurtit - Gazeta Express
string(90) "pas-marreveshjes-se-ohrit-psd-organizon-proteste-per-te-shtunen-kerkon-doreheqjen-e-kurtit"

Pas marrëveshjes së Ohrit PSD organizon protestë për të shtunën, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Lajme

Gazeta Express

19/03/2023 14:36

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka njoftuar se kanë organizuar protestë për të shtunën në orën 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Ai ka thënë se marrëveshja e mbrëmshme në Ohër është e dëmshme për Kosovën dhe sipas tij, Kurti nuk ka mandat ta bëjë atë.

Lexo Edhe:

“Dorëhiqu” shkruhet në banerin që lajmëron protestën, derisa shihet edhe hija e kryeministri Kurti.

“Marrëveshja e mbrëmshme është e dëmshme për Kosovën. Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje. Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë. Prandaj të gjithë që jeni kundër marrëveshjes dhe kundër mashtrimit ju ftojmë në protestë, të shtunën në ora 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”!”, ka shkruar Molliqaj.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti