Pas dy orëve, Djokovic do të largohet nga Australia - Gazeta Express
string(50) "pas-dy-oreve-djokovic-do-te-largohet-nga-australia"

Pas dy orëve, Djokovic do të largohet nga Australia

Sporte tjera

Gazeta Express

16/01/2022 10:20

Novak Djokovic do të largohet nga Australia pas dy orëve, pasi gjykata vendosi kundër tij sot.

Djokovicit i është refuzuar viza dhe kësisoj nuk do të jetë në gjendje të mbrojë titullin në “Australian Open”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Pas vendimit të sotëm të gjykatës, Djokovic do të largohet nga Australia.

Gazetari australian, Paul Sakkal raporton se pas 11 ditëve, Djokovic do të largohet nga Australia, pa e arritur qëllimin që e kishte.

Rreth orës 12:30 me kohën tonë lokale, ai do të fluturojë në drejtim të Dubait.