Pas debatit të ashpër të PDK'së me Gërvallën, përplasen deputetët e PDK'së me ata të Vetëvendosjes - Gazeta Express
string(91) "pas-debatit-te-ashper-te-pdkse-me-gervallen-krijohet-tollovi-ne-dalje-te-salles-se-kuvendit"

Lajme

Gazeta Express

06/05/2021 11:35

Pas debatit të ashpër të PDK’së me Gërvallën, përplasen deputetët e PDK’së me ata të Vetëvendosjes

Lajme

Gazeta Express

06/05/2021 11:35

Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë pas përplasjeve të opozitës me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, shkruan Gazeta Express.

Teksa kryesuesja e seancës, Saranda Bogujevci kërkoi 15 minuta, pauzë, pas lëshimit të sallës nga opozita, në hyrje të sallës së Kuvendit është krijuar një tollovi në mesin e deputetëve.

Lexo Edhe:

Një prej deputetëve është mbajtur për krahu nga disa deputetët. Nga videot e publikuara, Hajdar Beqa, cili shihet që është përplasur me deputetin e VV’së, Besim Muzaqin.

Fillimisht janë përplasur Memli Krasniqi dhe Faton Peci, e më pas janë përfshirë edhe Hajdar Beqa e Arbërie Nagavci e Besim Muzaqi. /GazetaExpress.