Pas Championsit, sonte është koha për Europa dhe Conference League - Gazeta Express
string(65) "pas-championsit-sonte-eshte-koha-per-europa-dhe-conference-league"

Pas Championsit, sonte është koha për Europa dhe Conference League

Futboll

Gazeta Express

22/02/2024 9:35

Pas Ligës së Kampionëve, sonte do të rikthehen ndeshjet e Ligës së Evropës dhe të Ligës së Konferencës.

Më saktësisht, në Europa League do të luhen ndeshjet e kthimit të rundit të “play-offit”.

Lexo Edhe:

Na presin disa ndeshje interesante, mbi të gjitha ato Rennes – Milan e Roma – Feyenoord, shkruan “Gazeta Express”.

Katër takime do të nisin në orën 18:45 dhe katër të tjera në orën 21:00.

Ndërkohë, sonte do të zhvillohen edhe ndeshjet e kthimit të fazës së “play-offit” në Conference League.

Edhe aty do të ketë përballje interesante në kërkim të fazës tjetër në garën e tretë më të rëndësishme të futbollit evropian.

Në këtë kompeticion sonte do të luhen tri ndeshje nga ora 18:45 dhe katër të tjera prej orës 21:00. /Gazeta Express/