Pas 17 vitesh transmetim, përfundon shfaqja “The X Factor” - Gazeta Express
string(55) "pas-17-vitesh-transmetim-perfundon-shfaqja-the-x-factor"

Rozë

Gazeta Express

29/07/2021 9:48

Pas 17 vitesh transmetim, përfundon shfaqja “The X Factor”

Rozë

Gazeta Express

29/07/2021 9:48

ITV ka thënë se nuk ka plane aktuale për një seri tjetër të The X Factor.

Deklarata erdhi pas raporteve në The Sun se krijuesi Simon Cowell ka hequr dorë nga programi pas 17 vjetësh.

Lexo Edhe:

Gazeta tha se programi është duke pushuar për të paktën pesë vjet, transmeton KultPlus.

X Factor u transmetua për herë të fundit në 2018 kur Dalton Harris u shpall fitues.

Një zëdhënës i ITV tha në një deklaratë: “Nuk ka plane aktuale për serinë e ardhshme të X Factor në këtë fazë.”

Seria 2018 e X Factor u prezantua nga Dermot O’Leary dhe me juri Louis Tomlinson, Ayda Field dhe Robbie Williams.

Gjykatësit e mëparshëm në këtë program përfshijnë artistë si Sharon Osbourne, Louis Walsh dhe Nicole Scherzinger.

Programi u transmetua për herë të parë në 2004.

X Factor ka ndihmuar në fillimin e karrierës së artistëve që tani përfshijnë top-listat, duke përfshirë One Direction, Little Mix, Olly Murs dhe Leona Lewis.

Muajin e kaluar u zbulua se Cowell do të kthehet në televizionin britanik për të udhëhequr një panel gjyqtarësh në një shfaqje të re muzikore për ITV të titulluar Walk The Line./