Parisi hap Disneyland - Gazeta Express
string(21) "parisi-hap-disneyland"

Arte

Gazeta Express

18/06/2021 2:09

Me i fundit

Parisi hap Disneyland

Arte

Gazeta Express

18/06/2021 2:09

Parku i dëfrimit Disneyland afër Paris është rihapur që nga e enjtja pasi nuk ka punuar për gati tetë muaj për shkak të pandemisë, por vizitorët ende duhet të ndjekin masat paraprake të sigurisë për të luftuar virusin.

Qytetarët ishin në gjendje të bënin fotografi me nuskat e personazheve të preferuar të Disney si Mickey Mouse, Minnie Mouse dhe Siljo, por jo të përqafoheshin për shkak të distancës fizike.

Lexo Edhe:

Sipas rregullave të reja të sjelljes së parkut, “ndërveprimi i ngushtë, duke përfshirë përqafimet, është i ndaluar përkohësisht”, dhe vizitorët mbi moshën gjashtë vjeç duhet gjithashtu të mbajnë maska mbrojtëse.

Natacha Rafalski, drejtori i Disneyland, tha se rihapja e parkut është një pikë kthese për të gjithë sektorin e turizmit dhe mikpritjes në Francë.

“Të gjithë e kemi pritur me padurim këtë moment. Restorantet, hotelet, parqet temë dhe objektet e hotelerisë janë çelësi për jetën franceze”, tha Rafalski. /ATVLIVE/