Parashikimi i motit për këtë të mërkurë, 'ikën' shiu - Gazeta Express

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë, ‘ikën’ shiu

Shqiperi

Gazeta Express

30/09/2020 9:32

Dita e sotme (30 shtator) do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm me kthjellime dhe alternime vranësirash në Shqipëri. Kjo do të vijojë deri në orët e mbrëmjes.

Reshjet do të jenë të pakta në vetëm në disa zona të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 25°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.