Parashikimi i motit në Shqipëri, bien temperaturat - Gazeta Express

Parashikimi i motit në Shqipëri, bien temperaturat

Shqiperi

Gazeta Express

18/09/2020 9:20

Dita nis me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-herëshme, të cilat pas mesditës do të pësojnë zhvillim në zonat malore dhe kryesisht në Juglindje ku priten dhe shira të izoluar, duke lënë zonat e ulta dhe bregdetare me kthjellime dhe vranësira.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 33°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fort në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.