Parashikimi i Grubit për rezultatin e zgjedhjeve: Koalicioni rreth BDI 20 + deputetë, opozita 6-9 - Gazeta Express
string(89) "parashikimi-i-grubit-per-rezultatin-e-zgjedhjeve-koalicioni-rreth-bdi-20-deputete-opozita"

Parashikimi i Grubit për rezultatin e zgjedhjeve: Koalicioni rreth BDI 20 + deputetë, opozita 6-9

Lajme

Gazeta Express

03/04/2024 21:55

Artan Grubi, zëvendëskryeministër i Maqedonisë së Veriut nga BDI-ja është i ftuar në “Pressing” të T7.

Ndër të tjera ai u pyet se sa mandate të deputetëve beson se do t’i marrë koalicioni opozitar.

Lexo Edhe:

“Koalicioni opozitar sipas vlerësimeve të mia diku midis 6 dhe 9”, tha Grubi në Pressing, transmeton Express.

“Pak ke thënë”, i thanë panelistët në studio.

“Kush është në qeveri e përcaktojnë qytetarët”, tha Grubi tutje.