Pandeli Majko kundër Vuçiq: Ka bërë një marrëveshje që të jetojë si gënjeshtar dhe jo si dështak - Gazeta Express
string(95) "pandeli-majko-kunder-vuciq-ka-bere-nje-marreveshje-qe-te-jetoje-si-genjeshtar-dhe-jo-si-deshtak"

Shqiperi

Gazeta Express

19/03/2023 17:21

Pandeli Majko kundër Vuçiq: Ka bërë një marrëveshje që të jetojë si gënjeshtar dhe jo si dështak

Shqiperi

Gazeta Express

19/03/2023 17:21

Në Ohër udhëheqësit e Kosovës dhe të Serbisë u pajtuan për zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve mes tyre, të mbështetur nga BE-ja.

Deputeti socialist Pandeli Majko në një reagim shkruan se Aleksandër Vuçiq ka bërë një marrëveshje që të jetojë si gënjeshtar dhe jo si dështak.

Lexo Edhe:

“Vuçiç ka bërë marrëveshje me veten që të jetojë si gënjeshtar, dhe jo si dështak! Deklarata e tij, se “…Nuk dua të bëj marrëveshje juridike ndërkombëtare me Republikën e Kosovës” kërkon shkatërrimin e paqes në rajon. Konfuzioni si mekanizëm kontrolli, ka vetëm një përgjigje!”, shkruan Majko.

/Gazeta Express