Pamje tronditëse nga Rusia, nxënësit hidhen nga dritaret pas të shtënave me armë, 5 të vdekur dhe 6 plagosur - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

20/09/2021 10:10

Pamje tronditëse nga Rusia, nxënësit hidhen nga dritaret pas të shtënave me armë, 5 të vdekur dhe 6 plagosur

Ballina

Gazeta Express

20/09/2021 10:10

Një person ende i paidentifikuar ka hapur zjarr pranë një godine të Universitetit të Perm, në Rusi, duke shkaktuar deri tani 5 të vdekur dhe 6 të plagosur’.

Lajmin e raportojnë mediat lokale, duke saktësuar që ‘shumë studentë janë mbyllur në auditorë për tu fshehu, ndërsa disa të tjerë janë larguar nga dritaret’. Pasi ka ecur për shumë kohë me armë në kampus, agresori është ndaluar.

Lexo Edhe:

Policia ndodhet në vendngjarje.