Ballina

Gazeta Express

20/01/2020 23:03

Pamje të rënda, 28 vjeçari i vrarë në mes të rrugës në zonën e Astirit në Tiranë

Ballina

Gazeta Express

20/01/2020 23:03

Ky është momenti kur ka mbetur i vrarë me armë zjarri i riu Vilson Tafçiu. 28 vjeçari u qëllua me disa plumba në zonën e Astirit në Tiranë.

Ai është me origjinë nga Dibra dhe prej pak kohësh kishte ardhur në zonën e Institutit në rrethinat e kryeqytetit.

Dyshohet se viktima dhe autorët njiheshin më parë.

Ai ka qenë i shoqëruar nga dy femra.

Ai është thirrur nga brenda lokalit dhe kanë diskutuar për pak minuta dhe më pas është qëlluar.

I riu ka disa precedentë të mëparshëm penal.