Pamje të jahtit superluksoz të Cristiano Ronaldos - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

27/07/2020 17:15

Pamje të jahtit superluksoz të Cristiano Ronaldos

Rozë

Gazeta Express

27/07/2020 17:15

Cristiano Ronaldo dhe partnerja Georgina Rodriguez po shijojnë jetën në valët e oqeanit.

Futbollisti ka bërë të vetin një jaht të firmës italiane “Azimut”, me gjatësi 27 metra. Ky jaht, ndër lehtësitë e tjera, ka një nga karakteristikat më të lakmueshme në sektorin detar: një suitë me xham panoramik, që lejon pamje spektakolare dhe unike të detit, siç raportohet nga “Expansión”, shkruan The sun, transmeton lajmi.net.

Në brendësi të tij janë katër suita dyshe për pasagjerë dhe dy kabina të tjera për ekuipazhin. Gjithashtu, funksionojnë shtatë banjo në të tria nivelet (katet) e mjetit lundrues.

Por, nëse zona më intime është e pakonkurueshme, e tillë konsiderohet edhe pjesa e jashtme, me një dizajn modern dhe linjë aerodinamike, që e lejon jahtin të lundrojë me një shpejtësi maksimale prej 28 miljesh.

View this post on Instagram

⚓🛥💙

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on