Pamje nga Leposaviqi, forca të KFOR'it dhe tela me gjemba afër Komunës - Gazeta Express
string(68) "pamje-nga-leposaviqi-forca-te-kforit-dhe-tela-me-gjemba-afer-komunes"

Pamje nga Leposaviqi, forca të KFOR’it dhe tela me gjemba afër Komunës

Lajme

Gazeta Express

29/05/2023 10:51

Në Leposaviq po qëndrojnë forcat e KFOR-it.

Pamje nga pjesa afër komunës ku shihen forca të shtuara ka dërguar T7 nga vendi i ngjarjes.

Lexo Edhe:

Gjithashtu, shihet edhe turmë e njerëzve të cilët po qëndrojnë në këtë pjesë.

Lidhur me situatën në veri u zhvillua takim mes ambasadorit Hovenier, Kryetarit të Zubin Potokut Izmir Zeqiri dhe atij të Zveçanit Ilir Peci. Aty munguan dy kryetarët e VV-së, Lulzim Hetemi dhe Erden Atiq.

Erden Atiq kryetar i Mitrovicës së Veriut nga Lëvizja Vetëvendosje tha se së shpejti do të takohen me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, nga i cili tha se presin mbështetje.