Pamje nga kufiri Serbi- Kroaci ku pala serbe ka bllokuar autobusë dhe kombi me targa të Kosovës - Gazeta Express
string(93) "pamje-nga-kufiri-serbi-kroaci-ku-pala-serbe-ka-bllokuar-autobus-dhe-kombi-me-targa-te-kosoves"

Pamje nga kufiri Serbi- Kroaci ku pala serbe ka bllokuar autobusë dhe kombi me targa të Kosovës

Lajme

Gazeta Express

17/04/2024 9:01

Sekretari i zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Fatmir Haxholli tha se nga mesnata Serbia po i mban të bllokuar mbi 300 qytetarë të Kosovës në kufirin e saj me Kroacinë, raporton Gazeta Express.

Haxholli tha se “në hakmarrje dhe nervozizëm absurd” nga votimi i mbrëmshëm në Asamblenë Parlamentare pro anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës, Serbia s’po i lë të kalojnë autobusët me targa të Kosovës.

Lexo Edhe:

Express ka siguruar video nga kufiri mes Serbisë dhe Kroacisë, ku po mbahen të bllokuat autobusët e kombit me targa të Kosovës.