Pamje: Berisha me dy gola e frymëzon Unitedin drejt fitores së parë pas tri humbjeve radhazi - Gazeta Express

Pamje: Berisha me dy gola e frymëzon Unitedin drejt fitores së parë pas tri humbjeve radhazi

Sport

Gazeta Express

08/12/2019 16:00

Besart Berisha e ka frymëzuar Western Unitedin drejt fitores së parë pas tri humbjeve radhazi në A-League të Australisë, pasi shënoi dy herë në triumfin 3:1 kundër Melbourne Victory të dielën.

Sulmuesi nga Kosova i bëri dy gola me kokë për t’i ndihmuar Unitedit të mbetet në garë për një vend në play-off të ligës elitare australiane të dielën në Geelong, raporton Gazeta Express.

Berisha e ktheu Unitedin në lojë në minutën e 17-të, duke shënuar me kokë pas një harkimi nga Pain.

Vetëm dy minuta para fundit të pjesës së parë, kosovari 34-vjeçari realizoi sërish me kokë për ta kaluar skuadrën e tij në epërsi për herë të parë në këtë takim.

Western United tani grumbullon 13 pikë në pozitën e 4-të dhe është në rrugë të mirë për ta siguruar një vend në play-off.

Western United vs Melbourne Victory 3-1 Full Highlights (Round 9) Hyundai A-League 8.12.2019

Western United vs Melbourne Victory 3-1 Full Highlights (Round 9) Hyundai A-League 8.12.2019 Andrew Nabbout 14′ Besart Berisha 17′ Panagiotis Kone 24′ Besart Berisha 43′ #WesternUnited #MelbourneVictory #Football