Pallati përfshihet nga flakët, digjen 6 apartamente - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 18:04

Pallati përfshihet nga flakët, digjen 6 apartamente

Ballina

Gazeta Express

14/02/2020 18:04

Një zjarr ka përfshirë një pallat në lagjen “Guerile” në Shkodër.

Zjarri në këtë pallat ka rënë rreth orës 15:40, ku janë djegur 6 hyrje apartamenti.

Fatmirësisht nga ky zjarr i fuqishëm ka patur vetëm dëme materiale pasi banorët kanë mundu të dalin në kohë pa u përhapur flakët.

Ndërkohë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta zjarrfikësish të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve.

Shërbimet e Policisë kanë evakuar banorët dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë.