Pakti detar në Hagë, Meta ironizon Ramën: Nuk e ka marrë vesh që Presidenti jam unë - Gazeta Express

Pakti detar në Hagë, Meta ironizon Ramën: Nuk e ka marrë vesh që Presidenti jam unë

Gazeta Express

23/10/2020 13:09

Kryeministri Rama nuk është konsultuar me Presidentin në lidhje me zgjidhjen e paktit detar mes Shqipërisë e Greqisë përmes gjykatës së Hagës.

Kështu ka deklaruar kreu i shtetit Ilir Meta, i cili ka folur për gazetarët gjatë një vizite në Korçë.

Meta: Unë për këtë çështje duhet të falënderoj mediat greke dhe përfaqësuesit e Greqisë që marrim informacion.

Nuk është konsultuar me mua, por me ndonjë president tjetër vërdallë. Nuk e ka marrë vesh akoma që president është vetëm një, Ilir Meta.