Pacquiao mposhtet nga Uga me vendim unanim - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

22/08/2021 11:18

Pacquiao mposhtet nga Uga me vendim unanim

Sporte tjera

Gazeta Express

22/08/2021 11:18

Yordenis Uga i Kubës shënoi fitoren më të madhe të karrierës së tij në boks të shtunën, pasi ai e mundi Manny “Pacman” Pacquiao në përballjen e tyre në peshën e mesme në T-Mobile Arena në Las Vegas.

Ugás, i cili luftoi në njoftimin vetëm 11 ditë pasi Errol Spence Jr. duhej të tërhiqej për shkak të një dëmtimi në sy, bëri një mbrojtje të suksesshme të titullit të tij “super” në peshën e mesme në WBA.

Lexo Edhe:

Rezultatet ishin 115-113, 116-112 dhe 116-112 për kubanezin, i cili ishte deri tani boksieri më i saktë në luftë. 

Kjo mund të jetë ndeshja e fundit për Pacquiaon. /Gazeta Express/