Pacolli pas shkrimit se është i përfshirë në pastrim parash dhe krim të organizuar: Po më duket si në film - Gazeta Express
string(105) "pacolli-pas-shkrimit-se-eshte-i-perfshire-ne-pastrim-parash-dhe-krim-te-organizuar-po-me-duket-si-ne-film"

Pacolli pas shkrimit se është i përfshirë në pastrim parash dhe krim të organizuar: Po më duket si në film

Lajme

Gazeta Express

05/07/2022 8:56

Për raportimet e mediave në Venezuelë, figurën e të cilit e lidhin me afera korruptive, Behgjet Pacolli ka thënë “qentë lehin (madje edhe rrejshëm) dhe karvani ecën përpara edhe më fuqishëm”.

Reagimi i tij vjen, pasi një natë më parë ish-presidenti dhe biznesmeni kosovar, Behgjet Pacolli është akuzuar nga mediat në Venezuelë si i përfshirë në afera korruptive me politikanë të lartë të vendit latin, por dhe në bashkëpunim me krimin e organizuar.

Lexo Edhe:

Lidhur me raportimin ai shprehet “Po, më duket si në një film kur lexoj artikuj të sponsorizuar nga njerëz të paguar nga “nuk e di kush””.

Tutje Pacolli tha se është rreshtuar kundër regjimit të Maduros kur ishte ministër i Jashtëm.

Reagimi i tij i plotë: