Pacolli e VV'së shpallë fitore: Kosova në rrugë të mirë, vetëmenaxhimi s'është as Zajednicë, as autonomi - Gazeta Express
string(99) "pacolli-e-vvse-shpalle-fitore-kosova-ne-rruge-te-mire-vetemenaxhimi-seshte-as-zajednice-as-autonomi"

Pacolli e VV’së shpallë fitore: Kosova në rrugë të mirë, vetëmenaxhimi s’është as Zajednicë, as autonomi

Lajme

Gazeta Express

19/03/2023 8:24

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, ka thënë se vetmenaxhimi nuk është zajednicë, asociacion, vetëqeverisje e as autonomi.

Ajo shkroi se dje “u pa që Kosova është në rrugë të mirë dhe e gatshme të ecën përpara pa frikë e me vendosshmëri”.

Lexo Edhe:

“Vetmenaxhimi nuk është zajednicë as asociacion plus as vetëqeverisje e as autonomi. Edhe sonte u pa se Kosova është në rrugë të mirë dhe e gatshme të ecën përpara pa frikë e me vendosshmëri”, ka shkruar Pacolli në Twitter.

Mbrëmë shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell deklaroi se pas 12 orësh bisedime, Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për propozimin evropian.

“Kosova dhe Serbia janë pajtuar për zbatimin e aneksit të marrëveshjes për rrugën drejt normalizimit të raporteve mes tyre”, tha ai, duke iu referuar propozimit evropian që palët e pranuan më 27 shkurt në Bruksel.