Osmani uron presidentin e ri të Indonezisë: Shpresoj se do të zgjerojmë bashkëpunimin - Gazeta Express
string(84) "osmani-uron-presidentin-e-ri-te-indonezise-shpresoj-se-do-te-zgjerojme-bashkepunimin"

Osmani uron presidentin e ri të Indonezisë: Shpresoj se do të zgjerojmë bashkëpunimin

Lajme

Gazeta Express

24/02/2024 22:31

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Prabowo Subianto për zgjedhjen si president i Indonezisë.

Osmani me anë të një postimi në rrjetin e saj social në platformën X, ka shkruar që shpreson të zgjerojë bashkëpunimin mes dy vendeve.

Lexo Edhe:

“Shpresoj se presidenca e tij do të kontribuojë në mirëqenien e qytetarëve indonezianë dhe do të ofrojë një mundësi për bashkëpunim të zgjeruar midis vendeve tona”, shkroi Osmani.