Osmani uron Plenkoviqin për mandatin e tretë si kryeministër - Gazeta Express
string(60) "osmani-uron-plenkoviqin-per-mandatin-e-trete-si-kryeminister"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 22:03

Osmani uron Plenkoviqin për mandatin e tretë si kryeministër

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 22:03

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar Andrej Plenkoviqin, për mandatin e tretë si kryeministër i Kroacisë.

Osmani, mes tjerash theksoi se e vlerëson shumë mbështetjen e tij të vazhdueshme.

Lexo Edhe:

“Urime mikut të dashur të Kosovës, AndrejPlenkovic, në mandatin e tretë si Kryeministër i Kroacisë!”, shkroi Osmani.

“Ne jemi krenarë për partneritetin tonë me Kroacinë dhe vlerësojmë shumë mbështetjen tuaj të patundur dhe të vazhdueshme”.